Podcinacze gałęzi,
podcinacze do porzeczki

Podcinarka do porzeczek to maszyna ułatwiająca pracę plantatorom.

Jeśli chcesz wprowadzić nowe, zmechanizowane rozwiązania do swojej plantacji – wybierz podcinarkę do porzeczek oraz innych krzewów jagodowych z naszej oferty. Nasze doświadczenie pomoże Ci uzyskać doskonałe efekty pielęgnacji uprawianych roślin, a w efekcie przyczyni się do zwiększenia zbiorów. Wybierz maszynę dla siebie i ciesz się jeszcze efektywniejszą, sprawniejszą i dokładniejszą pracą!

Podcinacze gałęzi to maszyny przeznaczone do ścinania dolnych pędów krzewów powrastanych w ziemię na plantacjach krzewów jagodowych. Podcinacz gałęzi do porzeczki i innych krzewów ma za zadanie uformowanie krzewu w sposób ułatwiający mechaniczny zbiór plonów kombajnem półrzędowym „Oliwia” lub innymi kombajnami do owoców. Odcięte pędy odsuwane są od podstawy krzewu, aby umożliwić późniejszy zbiór oraz usunięcie z plantacji. Do współpracy z podcinaczem gałęzi należy stosować ciągnik klasy 0,9 lub wyższej. Maszyna może pracować na pochyłościach do 12*.

Bezpieczna praca z podcinaczem gałęzi to efekt, którego oczekujesz

Podcinacze gałęzi jest urządzeniem, które użytkowanie musi przebiegać w bezpieczny sposób. Właśnie dlatego, w trosce o bezpieczeństwo przyszłych właścicieli naszych maszyn oraz uniknięcie ewentualnych awarii przygotowaliśmy instrukcje obsługi, które dołączane są do zakupu każdego urządzenia. Podcinacz gałęzi do porzeczek oraz innych krzewów jagodowych to maszyna, którą obsługuje się w kooperacji z ciągnikiem. W jaki sposób to zrobić? Należy pamiętać o tym, aby przed przystąpieniem do łączenia podcinacza do gałęzi sprawdzić stan techniczny ciągnika oraz przygotować go odpowiednio do pracy, a następnie zdemontować z ciągieł dolnych belkę polową. Tak przygotowane maszyny można ze sobą połączyć i przystąpić do pracy.

Łączenie podcinarki do porzeczki i innych krzewów z ciągnikiem przebiega przy wykorzystaniu przedniego lub tylnego trzypunktowego układu zawieszenia (TUZ). Gniazda hydrauliczne należy połączyć przewodami poprzez skręcenie odpowiadających sobie gniazd i wtyczek. Proces powinien przebiegać dość sprawnie, nie powodując problemów właścicielowi maszyny. Dokładną kolejność wykonywania czynności przedstawiliśmy w instrukcji obsługi, dzięki czemu z pewnością etap ten nie będzie stanowił dla Ciebie problemu!

Jak przebiega praca z podcinaczem gałęzi porzeczek i innych krzewów jagodowych?

Podcinacz do porzeczki i innych krzewów jagodowych umożliwia szybkie i skuteczne usunięcie wrastających pędów, oczyszczając ziemię i ułatwiając późniejsze zbiory. Jest to bardzo ważny proces, jeśli chodzi o pielęgnację na plantacji. Podcinarka do gałęzi porzeczek oraz krzewów, takich jak agrest można odpowiednio wyregulować, dopasowując do podłoża. Ustawienie pozycji przebiega przy pomocy podnośnika hydraulicznego ciągnika, koła podporowego oraz obrotowego rozdzielacza palcowego. Podcinacze do porzeczek, które proponujemy to maszyny wytrzymałe, skonstruowane w oparciu o nowoczesne technologie oraz najwyższej jakości materiały, dzięki czemu ich jakość zdecydowanie przeważa nad konkurencją

Wykorzystując podcinacze gałęzi na swojej plantacji należy pamiętać również o usunięciu twardych przedmiotów, takich jak większe kamienie z podłoża, ponieważ mogą one doprowadzić do awarii maszyny. Zalecamy również zadbanie o pracę podcinarki do gałęzi porzeczek wyłącznie z zamontowanymi osłonami. Po włączeniu napędu maszyny należy odczekać kilka chwil, do momentu gdy osiągnie ona odpowiednie obroty WOM, a następnie można rozpocząć pracę, wprowadzając podcinacz gałęzi na odpowiedni rząd. Pamiętaj również o dostosowaniu prędkości jazdy do warunków terenowych oraz ilości gałęzi.