Kosiarko rozdrabniacze sadownicze

Maszyna sadownicza dostosowana do potrzeb

Kosiarko rozdrabniacze sadownicze to urządzenia, służące do pielęgnacji plantacji, jednak doskonale sprawdzają się również do utrzymania porządku w terenach miejskich. Konstrukcja maszyny umożliwia sprawne przycięcie krzewów oraz trawy w celu ograniczenia jej dalszego rozrostu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić ilość stosowanych w plantacji herbicydów.

Rozdrabniacz sadowniczy przeznaczony jest do rozdrabniania korzeni porzeczek, malin jesiennych czy agrestu przy likwidacji plantacji. Maszyna wykonana jest z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu odpowiednio użytkowana z pewnością posłuży swoim właścicielom przez długie lata. Kosiarko rozdrabniacz to urządzenie, działające we współpracy z ciągnikiem klasy 0,9 lub wyższej. Kosiarko rozdrabniacz sadowniczy może pracować na pochyłościach do 12°. Maszyna może być napędzana tylko przy pomocy wału przegubowo-teleskopowego ze sprzęgłem na kołek ściany. Wszystkie, szczegółowe informacje na temat użytkowania rozdrabniacza sadowniczego zamieszczone są w dołączonej do każdego zakupu instrukcji obsługi.

Jak działa rozdrabniacz sadowniczy?

Kosiarko rozdrabniacze sadownicze mają swoje zastosowanie na wielu plantacjach zarówno w Polsce, jak i całej Europie. Nasze maszyny tworzone są w oparciu o przemyślane, profesjonalne projekty, dzięki czemu sprawdzają się doskonale. Rozdrabniacz do gałęzi zbudowany jest z takich elementów jak:

  • korpus, stanowiący konstrukcję wsporczą do pozostałych podzespołów;
  • rama zawieszenia, będąca elementem przyłączeniowym;
  • wirnik roboczy i pokrywa wirnika;
  • stopy podporowe;
  • koła podporowe;
  • osłona zespołu napędowego;
  • przekładnia napędowa oraz łańcuchowa;
  • wałek przegubowo-teleskopowy.

Aby rozpocząć pracę przy pomocy rozdrabniacza sadowniczego należy odpowiednio przygotować podłoże, usuwając ewentualne większe, ostre przedmioty, takie jak kamienie z gleby, ponieważ ich obecność może doprowadzić do awarii maszyny. Po powolnym włączeniu napędu i uzyskaniu odpowiednich obrotów można wirnik wprowadzić na niszczone korzenie. Pamiętaj o tym, aby dostosowywać prędkość jazdy do warunków terenowych orz wielkości niszczonej podziemnej części plantacji. Kosiarko rozdrabniacz sadowniczy działa po podłączeniu do ciągnika, a jego praca przebiega sprawnie, ułatwiając pielęgnację plantacji.

Rozdrabniacz do gałęzi, kosiarka sadownicza – maszyny dostosowane do potrzeb plantatorów

W trosce o utrzymanie rozdrabniacza do gałęzi w jak najlepszym stanie technicznym i wizualnym należy dbać o utrzymanie czystości maszyny poprzez usuwanie resztek roślin oraz ziemi, a także dokładnie sprawdzać stan techniczny po zakończonej pracy. Po zakończeniu sezonu agrotechnicznego rozdrabniacz sadowniczy należy dokładnie oczyścić i umyć, a także przeprowadzić przegląd techniczny i zadbać o konserwację. Zalecamy również, aby maszynę ustawić w suchym, przewiewnym miejscu.

Projektując i konstruując nasze maszyny mamy na uwadze jakość pracy oraz zadowolenie naszych klientów. Doskonale wiemy, jak dużego zaangażowania wymaga praca na plantacji, dlatego też swoją działalnością dokładamy wszelkich starań do tego, aby uczynić ją łatwiejszą i bardziej zmechanizowaną. Kosiarko rozdrabniacze to maszyny dostosowane do indywidualnych wymagań klienta.