Pielniki

Maszyna sadownicza dostosowana do potrzeb

Wszystkie maszyny w naszej firmie realizujemy na zamówienia. W ramach takiego zlecenia możemy dokonać dowolnych modyfikacji na życzenie zamawiającego.

Projektowane i konstruowane przez nas pielniki to maszyny przeznaczone do prac związanych z pielęgnacją gleby oraz tępieniem chwastów na plantacjach roślin rosnących w rzędach umożliwiających przejazd ciągnikiem. Urządzenia te sprawdzają się doskonale na ekologicznych uprawach. Z powodzeniem można wykorzystywać je do pielęgnacji na uprawach truskawki, porzeczki, chmielu, kwiatów czy innych roślin, których wysokość nie przekracza 80 cm. Tworzone przez nas pielniki wykonane są w oparciu o nowoczesne technologie i rozbudowane, profesjonalne projekty. Wykorzystywane materiały również są najwyższej jakości, dzięki czemu urządzenia z powodzeniem zasługują na miano niezawodnych, wyjątkowo praktycznych i wytrzymałych. Wybierając pielniki z naszej oferty możesz mieć pewność, że Twoja uprawa otrzyma pielęgnację spełniającą najwyższe standardy, co przyczyni się do jeszcze bardziej obfitych zbiorów.

Pielnik boczny i pielnik hydrauliczny, czyli kilka słów o maszynach, które znajdziesz w naszej ofercie

W naszej ofercie pielników znajdują się dwa rodzaje tych wyjątkowych maszyn – pielnik boczny oraz pielnik hydrauliczny. Obie konstrukcje są do siebie bardzo zbliżone w działaniu, jednak różnią się niektórymi parametrami, dzięki czemu bez problemu pomożemy Ci dopasować odpowiednie urządzenie do Twoich wymagań i preferencji. W przypadku obu modeli do współpracy należy stosować ciągnik posiadający wydatek pompy na minimalnym poziomie 20 litrów na minutę. Maszyny mogą pracować na pochyłościach do 12*. Oba pielniki łączą się również z ciągnikiem za pomocą układu TUZ oraz poprzez gniazda hydrauliki.

Podobnie jak w przypadku innych maszyn sadowniczych, które oferujemy przystępując do pracy należy mieć na uwadze wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz praktyczne porady, dotyczące ich wykorzystywania. Warto pamiętać, aby odpowiednio przygotować glebę przed przystąpieniem do pracy przy użyciu pielnika bocznego lub pielnika hydraulicznego, usuwając z niej większe kamienie czy innego rodzaju twarde przedmioty, a także dostosować prędkość jazdy ciągnikiem do warunków terenowych.

Do jakich roślin można wykorzystywać produkowane przez nas pielniki?

Zarówno pielnik boczny, jak i pielnik hydrauliczny to maszyny, które doskonale sprawdzają się w przypadku upraw roślin, których wysokość nie przekracza 80 cm. Można z powodzeniem wykorzystywać je jako opielacze do truskawek, opielacz do tytoniu czy też opielacz do porzeczek. To, co pozostaje głównym atutem stosowania maszyny na swoich uprawach to przede wszystkim możliwość ograniczenia lub też całkowitego wyeliminowania stosowania herbicydów. Dzięki możliwościom regulacji pielniki sprawdzą się doskonale podczas pracy w rzędach o różnej szerokości.

Projektując i tworząc nasze pielniki, mamy na uwadze przede wszystkim potrzeby naszych klientów. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak zróżnicowane mogą być poszczególne uprawy, wobec czego umożliwiamy zamawiającym dostosowanie zamówienia do swoich indywidualnych preferencji. Masz szczególne wymagania względem swojej nowej maszyny? Interesuje Cię pielnik do truskawek, pielnik do porzeczek czy może niezbędny jest Ci pielnik do tytoniu? Skontaktuj się z nami, a my dostosujemy konstruowane urządzenie do parametrów Twojej plantacji!